Produktai :

 

2 kg miltų,

100 g lydytų taukų,

100 g rafinuoto aliejaus,

800 g margarino,

850 g razinų,

150 g saldžiųjų ir 65 g karčiųjų migdolų,

100 g cukatų, citrinos žievelė,

325 g cukraus,

0,5 1 pie­no, 

150 g mielių,

20 g druskos, 

1/4 šaukštelio muskato riešuto.

 

Aptepu i: 400 g sviesto, 125 g cukraus, 125 g miltinio cukraus, pakelis vanilinio cukraus.

 

Aprašymas :

 

Cukatos smulkiai supjaustomos, migdolai sumalami, citrinos žievelė nutarkuojama. Visi reikalingi produktai paruošiami iš vakaro ir laikomi šiltoje vietoje. Kitą dieną persijojami miltai, šiltame piene išleidžiamos mielės. Paruošiamas įdaras. Kiti produktai sumaišomi su miltais ir likusiu pienu, o paskui – su įdaru. Tešla minkoma tol, kol nustoja lipusi prie rankų. Kad neištekėtų riebalai, jos nereikia laikyti arti šilumos šalti­nio. Paruošta tešla bent 2 val. palaikoma, kad pakiltų. Paskui ji padalijama į keletą po 500 – 1200 g gabalų, kurių kiekvie­nas perminkomas ir suvoliojamas į ilgą ritinį. Išilgai meduolio įspaudžiamas   1   cm  gylio   „lovio”   formos  griovelis.   Siauresniojo kraštas užlenkiamas ant platesniojo. Meduoliai kepami karš­toje orkaitėje valandą. Paskui jie aptepami sviestu ir apliejami cukraus glajumi, dar kartą aptepami sviestu ir apibarstomi mil­tiniu cukrumi.

Vėlių vėliausiai meduoliai kepami savaitę prieš kalėdas. Ta­čiau daugelis šeimininkių juos kepa daug anksčiau. Meduolius prieš kalėdas jos išlaiko netgi šešias savaites.

 

 

Migdolinis meduolis

 

Šį meduolį galima kepti pagal ankstesnį receptą, tik vietoj razinų dedama 500 g saldžiųjų ir 80 g karčiųjų migdolų. Cuk­raus reikia 400 g.

 

 

 

Panašūs receptai :